Toronto Azerbaycan Dili Mektebi Şagirdlerinin Mezuniyyet Töreni

2009-06-13 22:27:00


 
İyunin 13-de Toronto District School Board-un nezdinde fealiyyet gösteren Azerbaycan dili mektebinin 3-cu buraxılışı merasimi oldu. Merasimde yunan, ispan, serb ve diger ölkelerin şagirdleri ile yanaşı Azerbaycan dili mektebinin şagirdleri de uğurlu çıxış etdiler.

 Şagirdlerden Murad Babayev qonaqları mektebin adından salamladıqdan sonra, Amin Ceferov Azerbaycan himnini oxudu. Zemfira Ceferova, Ahmed Cebrayıllı ve Mustafa Mecidov ise Azerbaycan ve Qerb bestekarlarının mahnılarını pianoda teqdim etdiler.

 Qeyd edek ki, Azerbaycan dili mektebi 2006-cı ilden Kanada Azerbaycan Dernekleri Federasiyasının desteyi ile fealiyyet gösterir. Federasiyanın könülluleri şagirdlerin dersde iştirakını temin etmek üçün pulsuz neqliyyat xidmeti ile beraber, mektebin Azerbaycan dilinde ders levazimatlarını da temin edir. KADF-in prezidenti Ekber Mecidov TDSB-nin nezdinde fealiyyet gösteren Azerbaycan dili mektebine her zaman destek olacaqlarını bildirerek, övladlarımıza milli adet-enenelerimizin ve tariximizin öyredilmesini en birinci vezife olaraq gördüklerini ifade etdi.


Hazırda mektebde 4-14 yaşları arasında 23 telebe Azerbaycan dili, tarixi, edebiyyatı ve musiqisini öyrenirler.

389
0
0
Yorum Yaz